Tuesday, November 6, 2007

Slide show



Laheme Buenos Airesest



Esimene selge pilt Montevideost, veel laevalt



Kodumaja



Kuut on poole suurem kui Beatriz´i juures. Et kirjutuslauda pole on huinjaa, et riiul ja riidekapp on tais peremehe kola, see on ka huinjaa, aga see et padi on nagu kaks keskmist lihapirukat kokku panna, see on juba jama



Garden view. Aknal kardinaid ei ole, aga on turvatrelli oue pool, mille saab ohtul alla lasta. Mul ka kuivab akna taga kateratt, pezu viin siiski elukutselistele pesuritele neljapaeval



elutuba. 80 kanalit kaabel tv-d



Meil oli selle nimi vanasti "Iljtchi lambike". Aeg on laind edasi, "Iljtchi saastulambike" tanapaeval.
Naersime peremehega "La lampara de Lenin" yle ja todesime, et valgustid, nagu ka seinte dekoori otsustab nagunii naine, seega pole motet nendega ise jannata. Aga mul kyll poissmehepñlves nii suuri potililli ei olnd, kui Gerardol. Kui yldse oli mñni ¿poti?lill.



Oi kurat nyyd lakçx segi, see ei ole ju korteriperemees Gerardo!



Siit ta tuleb, vastupandamatu! meie esimesed olled just ryybatud. Gerardo opetab inglise keelt, opib ise psyhholoogix, teadis et eesti ja soome keel on sarnane, kaib ujumistrennis yle kahe aasta jalle ja teeb mulle hommikuti rostleiba ja kohvi ja ohtux muud nosimist, nagu spagettid voi singi-tomatisaiakesed. Jumala eest loodan et talle jargmisex Academiast monda pipardajat ei saadeta kostilisex. Seltsimehena super!



Pyhapaeval otsisime koigepealt yles Academia. Selle maja teisel korrusel on mul tunnid.



Siis kopakabaaana - Pocitos



restoran korrusmajade vahel. Eriti Kñva Mehe Malestusmark iseendale.



Iseseisvuse valjak. ratsa on vabastaja Artigas. 26 korruseline hoone oli Uruguay kuldsel ajal 1930-ndatel Ladina Ameerika korgeim. Siis loodi sotsiaalsed tagatised - penzion, haridus, tervishoid - riigi poolt, milliseid maailmas mujal tol ajal ei olnud. Nyydsex on koik alla kaind, sest puudub voimas rahavoog, mis tollal tuli liha ekspordist.



Ega ausammas ei ole kerge olla. Siin ei paista eriti seda varki, aga yxkord kolleeg Ropsiga lonkisime Helsingi kesklinnas ja juba kilomeeter eemalt nagime ausamba valget pead. - ¿Ei tea kes see on seal? No ilmselt s*tapea.

Aitab jamast! Kooli!



Minu opetaja Cecilia. Yx yhele tunnid on seetottu vaga head, et ma saan palju haalt teha.



Koolil on monus klaaskatusega sisehoov



Marsin lounale



Ciudad vieja - vana linn



mereannid, mereannid




Peale sooki ja 2 l olut kingix vñi rooze kellelegi!



Opetaja arvates on suur ñnnetus, et siin maal on ainult 970 ml taaras olu saadaval. /tegelikult on vaike olu ka kñrtsis 620 ml/. Ja veel millised nimed: ZILLERTAL, PATRICIA, NORTEÑA. Turul Argentiina ega brasiilia olut ei ole.
Mulle see suurus istub igatahes paremini kui Barbados ¿voi Aruba, kus see tapselt oligi? kus palvele tuua mulle suur-suur-suur ñlu sain 200 ml deodorandipakendis selle.





Ñhtu tuleb, lambid pñlema pargis ja katsuge kes koju saab.
Homme kolmapaeval on jalgpall plaanis. Peñarol-Defensor Uruguay liiga.
Peñarol on yks sammastest millel see riik seisab. Ehkki see hooaeg on neil p*rsses /Nigu Bayernil oli eelmine/, on see klubi voitnud koige ylimaid tiitleid nii Lñuna Ameerikas kui maailmas. Gerardo ei tule, lahen yxinda. Mis turvalisusest, siis ñpetajaga selle yle arutledes leidsime et pigem olen mina hirmu allikas kui moni igerik uruguaylane. Vaga palju selle on siin imevaikesed. /Buenos Aireses ytlex seda pigem naiste kohta/
//meenub kauge kooliaeg Talinas, kui linnast Tipi yhikasse joudes tuppa astdes ñhinal hyydisn:" Kunn, tule ruttu voodist yles ja vaata, yx kolmekymne ja yx neljakymnekilone sell mangivad suitsuvahes pinxi!!"//
Printsessidel suudlen kleidiserva!

No comments: